BM ÖNÜNDE BİRLEŞMİŞ YÜREKLERE SESLENDİK
Eklenme tarihi : 10.12.2014 17:58:41 - 1955 Okunma

Memur-Sen Konfederasyonu gençlik teşkilat Genç Memur-Sen, Ankara BM Binası önünde 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle Müslüman coğrafyalarda yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla “Kirlenmiş Milletlere Karşı Birleşmiş Yürekler” protesto eylemi gerçekleştirdi.

Genç Memur-Sen'in düzenlediği protesto eylemine Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan ve Genel Başkan Yardımcıları destek verdi. 

 

Eylemde açılan fotoğraf sergisi İslam coğrafyasında yaşanan zulümleri gözler önüne serdi. Genç Memur-Sen’in organize ettiği eyleme farklı ülkeden gelen gençler de destek verdi. BM önünde toplanan Genç Memur-Sen’liler, “Dünya Beşten Büyüktür” sloganını atarak, “Dünyada zulüm kol geziyor, BM yine yan çiziyor", "Zalim vuruyor, BM susuyor” yazılı İngilizce, Arapça ve Türkçe dövizlerle savaş alanlarında çekilmiş fotoğraflar taşıdı. Eylemde önce Arapça ve İngilizce, daha sonra Türkçe basın açıklaması yapıldı.

 

DSC_0407

 

 

Türkçe basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Müslümanların katledilmesine seyirci kalan Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve işbirlikçilerini kınadı.

 

“GÜCÜMÜZ YETENE KADAR ZULME DİRENECEĞİZ”

Mazlumların yalnız olmadığını haykırmak için eylemi düzenlediklerini belirten Beyhan, “Bugün 10 Aralık İnsan Hakları Günü. Biliyoruz ki bugün batılı ülkeler ve Birleşmiş Milletler insan hakları ihlallerini bir kınama ile geçiştirecek. Söylemden öteye geçmeyen, samimi olmayan kınamalar yapılacak. İnsanlık, özellikle de Müslümanlar kan denizinde boğulurken, batı dünyası bildik nakaratlarını tekrar edecek. Bizler, tarihin en adaletsiz savaşlarından birinin yaşandığı Suriye’de, seçilmiş hükümete karşı darbe yapılan Mısır’da, ambargo altında inleyen Gazze’de, mezhep savaşına sürüklenen Irak’ta öldürülen ya da ölümü bekleyen mazlumların yanındayız. Gücümüz yetene kadar zalimlerin zulmünü haykıracağız. Yurtlarından sürülmüş Filistinlilerin ve Arakanlıların, toprakları gasp edilmiş doğu Türkistanlıların sesi olmak için meydanlardayız. Bosna, ırak, Afganistan, Arakan, Libya, Somali, Bangladeş, Suriye, Mısır, Doğu Türkistan ve daha nice mazlum coğrafyalarda acının ve zulmün fotoğrafları büyürken, batı dünyası, küresel efendiler ve onların kuklaları suskun. Onlar insanlığa ihanet içerisindeler” dedi.

 

10122014-4

 

“DİN, DİL, IRK AYRIMI YAPMIYORUZ”

Dini, ırkı, kimliği, milliyeti ne olursa olsun, her kim zulme maruz kalırsa kalsın, aynı tepkiyi vermeye devam edeceklerini ifade eden Beyhan, “Batı için insan insanın kurdu olabilir, ama bizim için inananlar (Müslümanlar) ancak kardeştir. Biz buna inanıyor, buna destek veriyoruz. Yılardır mazlumlar katlediliyor, beşikteki bebekler, parklarda oyun oynayan çocuklar kurşuna diziliyor. Bu zulümlere Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve işbirlikçileri susuyor. Zalimlere karşı hep beraber mücadele edecek özgürlük için hep beraber ayağa kalkacağız. Daha iyi, yaşanabilir ve adil bir dünyanın inşası için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

 

10122014-2

 

Açıklamanın sonunda BM önünde toplanan Genç Memur-sen üyeleri hep bir ağızdan “Dünya Beşten Büyüktür” sloganı attı.

 

10122014-3

HABER 7 SON DAKİKA