ÇALIK'TAN MEMUR-SEN'E ZİYARET
Eklenme tarihi : 15.12.2014 18:01:31 - 2186 Okunma

AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Memur-Sen’i ziyaret etti.

 

Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan görüşmede Çalık, Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Örgütlerinin çalışmaları hakkında Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan ile istişarelerde bulundu. Yapılan görüşmenin ardından Ahmet Gündoğdu ve Öznur Çalık basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

 

IMG_20141215_180643

 

 

Memurların sıkıntılarını ele almak üzere bir araya geldiklerini belirten Çalık, Ak Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanlığı olarak her ilde STK’larla buluşmalar geçekleştirdiklerini söyledi. Çalık, 780 bin üyesi bulunan, 11 hizmet kolunda yetkili olan Memur-Sen Konfederasyonu’nun, kurulduğu günden bu yana insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi için gayret sarf ettiğini, kadim medeniyetin yaşatılması için ciddi mücadeleler verdiğini vurguladı.

 

“MEMUR-SEN DÜNYA MAZLUMLARININ SESİ”

Çalık, Memur-Sen’in sadece memurların değil hak ve adaletten yana olanların yanında yer aldığını, mazlumların gür sesi olduğunu ifade ederek, “Eski Türkiye alışkanlıkları olan vesayete karşı mücadele veren bir sendika var. 28 Şubat post-modern darbesi ve 27 Nisan e-muhtırasına karşı verdiği mücadeleden ötürü Memur-Sen’e teşekkür ediyorum. Vesayete karşı durma anlayışını Türkiye geneline yaydığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Memur-sen’in Gezi Parkı provokasyonu, 17 ve 25 Aralık darbe girişimi, Kobani bahanesi ile çıkarılan 6-7 Ekim olaylarında Memur-Sen sadece kendi üyelerinin haklarını korumak değil, tüm Türkiye’nin haklarını, insan hak ve özgürlükleri açısından bakıp, cümlesinin öznesini insan yaparak, bu olayların karşısında dim dik durdu. Bu demokrat duruşlarından dolayı Memur-Sen’i bir kez daha kutluyorum" dedi.

 

“VESYETE GEÇİT VERİLMEDİ”

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun genel başkan olduğu günden bu yana memurların haklarını korumak için ciddi mücadeleler verdiğini belirten Çalık, Gündoğdu’nun sadece Memur-Sen’e üye olanlara değil, bütün çalışanlara ücret artışı yapılması için başbakan ve bakanlarla birebir istişareler yaptığını söyledi. Çalık, “AK Parti 2002 yılında iktidara geldiğinde en düşük memur maşı 392 lira iken, bugün 2 bin 125 liraya çıkmıştır. Bu rakama ulaşılmasında Memur-Sen’in payı büyüktür. Memur-Sen parti kapatmalarına karşı çıkmış, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde milli iradenin yanında olmuş, demokratikleşmeye katkı sunmuş, akil insanlar heyetine katılarak çözüm sürecinin destekçisi olmuş, vesayet ve darbecilere her zaman karşı koymuş bir sivil harekettir” dedi.

 

“MEMUR-SEN ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATI”

Memur-Sen'în yürüttüğü kampanyalar sonucunda toplanan 12 milyon 300 bin imza ile ötekileştirmelerin son bulduğunun altını çizen Çalık, başörtüsü yasağının son bulması ve 4+4+4 sistemin getirilmesi için büyük çaba sarf edildiğini dile getirdi. Çalık, son süreçte Memur-Sen’i hedef alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaraoğlu’nu da sert sözlerle eleştirdi. Çalık, paralel yapıya sahip çıkan Kılıçdaroğlu’nun, darbeci olduğunu bir kez daha ispat ettiğini söyledi.

 

 

IMG_20141215_180647

 

 

“ÜLKEMİZİN VE ÜYELERİMİZİN ÇIKARLARINI SAVUNUYORUZ”

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise, “Üyelerimizin özlük haklarını iyileştirmeyi çok istiyoruz ama demokrasi ağacının kökü ateş almışsa biz onun dallarında asla meyve arayışında olmayız” diyerek, öncelikli görevlerinin ülkenin darbelerden, yasaklardan kurtulması, millet iradesinin önündeki engellerin kalmaması ve demokrasinin gelişmesi olduğunu belirtti. Gündoğdu, “Gelir dağılımda halen sıkıntılar var. Bunun giderilmesi için gösterilen çabalar bizi gelecek için umutlandırıyor” diye konuştu.  

 

“2010 REFERANDUMU MİLAT OLDU”

Türkiye’nin 2010 referandumu ile bir milat yaşadığının altını çizen Gündoğdu, “Bu tarihten sonra bir metafor değişlimi yaşandı. Millet iradesi, referandum ile yeniden güçlendi. Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunda bir takım sancılar yaşanmaktadır. Bu yolculuğu hazmedemeyen ulusal ve uluslararası güçler ittifak içerisinde hareket ediyor, paralel yapı ile işbirliği yapanlar Türkiye’nin altını oyuyor” şeklinde konuştu.

 

“ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARINI SAVUNUYORUZ”

Toplu Sözleşmede mağduriyetleri giderme ve yeni kazanım üretme şeklinde bir strateji belirlediklerini ifade eden Gündoğdu, “2015 yılında memurlarımız maaşlarında yüzde3+3+enflasyon farkı alacak. 3+3’ü herkes alacak. Bu sefer 3+3+enflasyon farkı garantisiyle de daha çok memnun eden bir rakam olacak. 2015’in Ağustos’un da ise 2016-2017 yılları için yeni hükümetle masaya oturacağız. Çalışanlarımızın hakkını orada da savunacağız” diye konuştu.

 

19. Milli Eğitim Şurası’na da değinen Gündoğdu, Türkiye’nin yasaklardan arındırılması için her türlü çabayı sarf ettiklerini, darbecilerin dayattığı karma eğitim mecburiyetinin kaldırılması gerektiğini söyledi.

 

Gündoğdu, çözüm sürecinin milletin projesi olduğunu, Memur-Sen olarak barış/kardeşlik sürecine sonuna kadar destekleyeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

IMG_20141215_180639

 

Ziyarette AK Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları İsrafil Kışla, Harun Karaca, Ziver Özdemir, Hüseyin Tutar, AK Parti Kadın Kolları yönetiminden Betül Keskin, Memur-Sen yönetimi ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları hazır bulundu.

HABER 7 SON DAKİKA