GENEL YETKİMİZ 9. KEZ TESCİLLENDİ
Eklenme tarihi : 04.07.2022 11:00:14 - 498 Okunma

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların Üye Sayılarına İlişkin 2022 yılı Tebliği 02.07.2021 tarihli 31884 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlandı.

Kültür Memur-Sen'in üye sayısı 6 bin 314 ile %31.624 orana ulaşarak yeni ufuklara yelken açtığını resmî gazete yayınlanan istatistiklerle diğer sendikalara açık ara genel yetkisini 9.kez tescil edildi. Konfederasyonumuz Memur-Sen’in üye sayısı ise 1 Milyon 054 Bin 642 yükselterek kendisine ait rekoru kırdı.

KÜLTÜR MEMUR-SEN YİNE ZİRVEDE

Kültür ve Sanat Hizmet Kolu’nda ise Kültür Memur-Sen, açık ara farkla 9. kez genel yetkili sendika oldu.  2013 yılında genel yetkili olduğu günden bu yana üye sayısını sürekli arttıran Kültür Memur-Sen, kültür ve sanat hizmet kolundaki kamu görevlilerinin tercihi olmaya devam ederek bu yılda zirvedeki yerini korudu. Kültür Memur-Sen, 6 bin 314 üye ile genel yetkisini perçinledi. Kültür Memur-Sen, rakipleriyle arasındaki farkı da açmaya devam etti.

2 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Kültür Memur-Sen’i yedinci kez ''Genel Yetkili Sendika'' yapan; davasına ve misyonuna sadık Genel Başkan’dan Genel Merkez Yönetim Kurulu’na, Disiplin ve Denetleme kurullarımıza, İl, ilçe, kurum ve iş yeri temsilcilerine, Temsilcilik yönetimlerine, Kadınlar Komisyonlarımıza; kuruluşundan bugüne emek vermiş, çeşitli kademelerinde görev almış tüm yöneticilerimize, yönetim sorumluluğu taşırcasına sahiplenip katkı sunan isimsiz kahramanlarımıza ve bütün üyelerimize teşekkür ediyor;

Sizlerle varız, sizlerle büyüyor, sizlerle güçlüyüz, sizlerle yürüyoruz.

''Genel Yetki''nin Vefakâr, Fedakâr teşkilatımıza, üyemize, çalışma hayatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

HABER 7 SON DAKİKA