Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ''Toplu Sözleşme'' Gündemiyle Yapıldı
Eklenme tarihi : 18.08.2015 17:12:41 - 2648 Okunma

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Yetkili Konfederasyon olarak tekliflerimizi, sadece 850 bin üyemiz adına değil, 3 milyon 200 bin kamu görevlisi, 1 milyon 900 bin kamu görevlisi emeklisi başta olmak üzere aileleriyle birlikte 20 milyon insan için toplu sözleşme masasına taşıdık” dedi.

Memur-Sen Genişletilmiş Başkan Kurulu toplu sözleşme gündemiyle Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapıldı. Başkanlar kuruluna Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Kültür Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Fahri Ekinci, Mehmet Ali Yücekaya ve Nihat Nurbaki, Memur-Sen’e bağlı sendikaları genel başkanları ile genel başkan yardımcıları katıldı.  

Toplantıda Toplu Sözleşme Süreci hakkında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bilgilendirme yaptı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen olarak, 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine genel merkez yöneticilerimiz,  11 hizmet kolundaki sendikalarımızın yöneticileri, il başkanlarımız ve danışmanlarımızla birlikte ekonomik, sosyal, insani ve toplumsal bakımdan son derece kapsamlı bir Toplu Sözleşme teklifi hazırladık” dedi.

18 ağustos

20 MİLYON İÇİN TOPLU SÖZLEŞME MASASINDAYIZ

Hazırlanan teklifler hakkında değerlendirmelerde bulunan Yalçın, “Yetkili Konfederasyon olarak tekliflerimizi,  sadece 850 bin üyemiz adına değil, 3 milyon 200 bin kamu görevlisi, 1 milyon 900 bin kamu görevlisi emeklisi başta olmak üzere aileleriyle birlikte 20 milyon insan için Toplu Sözleşme masasına taşıdık. Tekliflerimizin hem cüzdana hem de vicdana yönelik olmasına özen gösterdik” diye konuştu.

18 ağustos 5
 
HÜKÜMET KASANIN AĞZINI AÇMALI

“Kamu İşveren Heyeti’nin,  son iki oturumda Memur-Sen olarak ortaya koyduğumuz kararlı duruş sonrasında geldiği nokta önemli ancak yeterli değildir” diyen Yalçın, “Biz, mali ve sosyal haklar bakımından ‘Büyük Türkiye’, vicdani tekliflerimiz açısından da ‘Yeni Türkiye’ iradesiyle örtüşen teklifler bekliyoruz. Biz, kasanın anahtarının değil emeğimizin hakkının peşindeyiz. Memur-Sen ve 11 Hizmet Kolundaki yetkili sendikalarımız, Türkiye’nin sahip olduğu ekonomik gücün ve değerler zemininin, hem mali ve sosyal haklarımızı hem de sosyal ve vicdani haklarımızı karşılayacak seviyede olduğunu biliyoruz. Sermaye kesimine, girişimcilerine teşvik paketleriyle destek olan siyasi irade toplu sözleşme masasını, emeğiyle ve alın teriyle geçinen kamu görevlilerine yönelik ‘sosyal teşvik paketi’ni hayata geçirme zemini olarak görmeli ve gereğini yapmalıdır. Kamu İşveren Heyeti, Toplu Sözleşme imzalamak ve kamu görevlilerini mutlu etmek istiyorsa, kasanın ağzını açmalı, hakkımızı vermeli ve bu amaçla kamu görevlilerine oransal zammın yanında taban aylık, refah payı ve sosyal yardımlarda da önemli ölçüde artışlar sağlamalıdır” şeklinde konuştu.

18 ağustos1

Ali Yalçın’ın konuşmasının ardından Kültür Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Nurbaki de toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

18 ağustos2

HABER 7 SON DAKİKA