Memur-Sen Kongreye Tek Listeyle Gidiyor
Eklenme tarihi : 15.04.2015 14:37:45 - 2271 Okunma

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kuruluna tek liste ile gitme kararı alındı. Liste açıklamasını yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Adayı Ali Yalçın, "Milletin, kamu görevlilerinin değerlerini, beklentilerini ve hayallerini bilen, tüm sorunlara çözüm üretebilecek bir kadro ile yola çıkıyoruz. Yalnızca üyenin, çalışanın, ülkenin değil, aynı zamanda tüm insanlığın dertlerine de çözüm arayacak bir liste oluşturduk. Adanmış gönüllerden oluşan listemizle hedefimiz büyük. Hedefimiz, Türkiye’yi kadim medeniyetiyle birlikte yeniden inşa etmektir" dedi. 

Düzenlenen basın toplantısında yeni yönetim kurulu listesini açıklayan Ali Yalçın, "Memur-Sen camiası olarak, 800 bin üyemizle ve hizmet kollarında yetkili 11 sendikamızla Türkiye’nin en büyük emek hareketiyiz. 
Memur-Sen camiası olarak; 20 yıllık hak ve özgürlük mücadelemizde, sadece sendikalarımızın ve konfederasyonumuzun büyümesiyle yetinen pragmatist sendikacılık yapmadık; ‘Ortak Akıl’ mitingleriyle darbeseverlere dur demek için alanlara çıktık, inancıyla eğitim hakkı arasında tercih yapmaya zorlanan öğrenciler için ‘el ele’ tutuşarak özgürlüklerin turnikelere sıkıştırılmasına karşı çıktık, kadınlar arası ayrımcılığa ve başörtülü kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları engellere son vermek için ‘kamuda kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza’ kampanyasıyla bu adaletsizliğe son verdik. Daha demokratik, sivil ve özgürlükçü bir Türkiye için elimizi taşın altına koyduk ve onlarca kazanımın altına imza attık. Ülkemizin kanayan yarası haline gelen sorunların çözümü için başlatılan çalışmalara katkıda bulunduk, yasakların, darbelerin izlerinin silinmesi için öncülük ettik ve bunu büyük oranda başardık, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdürmeye gayret edeceğiz" dedi.

DSC_0024(2)

Sorumlu Sendikacılığın Adresi Olmaya Devam Edeceğiz

Konuşmasına medeniyet vurgusu yaparak devam eden Yalçın, " ‘Kararlı adımlarla güvenli yarınlar’ için çıktığımız yolculukta, emeğimize, ekmeğimize, haklarımıza, özgürlüklerimize, onurumuza, medeniyet davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Mescid-i Aksa Şairi, medeniyet davasının aksiyoneri Mehmet Akif İnan’ın açtığı yolda konfederasyonumuzu zirveye taşıyan Ahmet Gündoğdu’nun teslim ettiği emaneti yeni hedeflere taşıyacağız. Bizim sendikal kişiliğimiz, tarihe yön vermiş bir millete aidiyettir. Memur-Sen, insan, emek, demokrasi, medeniyet, adalet ve merhamet eksenli sorumlu sendikacılığın adresidir ve öyle de kalacaktır" diye konuştu.

kongre

Kararlı Adımlarla Güvenli Yarınlara

Ali Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Gönül günüle, omuz omuza verip her türlü olumsuz şartlara rağmen gece gündüz demeden, kimi zaman eşinden, çocuğundan, sevdiklerinden uzak, adanmışlık ruhuyla erdemli mücadelesini sürdüren sendikalarımızla yaptığımız istişareler sonucunda 5. Olağan Genel Kurulumuza tek liste ile gitme kararı aldık. Milletin, kamu görevlilerinin değerlerini, beklentilerini ve hayallerini bilen, tüm sorunlara çözüm üretebilecek bir kadro ile yola çıkıyoruz. Yalnızca üyenin, çalışanın, ülkenin değil, aynı zamanda tüm insanlığın dertlerine de çözüm arayacak bir liste oluşturduk. Adanmış gönüllerden oluşan listemizle hedefimiz büyük. Hedefimiz, Türkiye’yi kadim medeniyetiyle birlikte yeniden inşa etmektir. Kararlı adımlarla güvenli yarınları birlikte oluşturacağız. Bizim sendikal duruşumuz, emek ve özgürlük önceliklidir; sendikal kimliğimiz, kadim medeniyet değerlerine mensubiyettir. Davamızın temelinde hak, adalet ve doğruluk var. 20 yıldır yaptığımız gibi, emeğin, ekmeğin, hakkın, özgürlüğün, barışın, kardeşliğin ve milli iradenin mücadelesini vermeyi sürdürecek, vesayetlere direneceğiz."

resim1429092584

Demokratik Türkiye Adil Bir Dünya İçin Çalışacağız

"Yeni bir paradigma, yeni bir medeniyet tasarımı için her zamankinden daha fazla çalışacağız" diyen Yalçın, "Davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden hedeflerimize ulaşmak için hem milletimizle hem de kamu görevlileriyle aynı istikamete doğru yol aldık, bundan sonra da yolumuza aynı heyecanla devam edeceğiz ve örgütlü çalışma hayatı, demokratik Türkiye, adil bir dünya düzeni için çalışacağız. 5. Olağan Genel Kurulumuzun ülkemize, kamu görevlilerine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz" şeklinde konuştu.

İşte Açıklanan Liste

1- Ali Yalçın / Genel Başkan 
2- Metin Memiş / Genel Başkan Vekili
3-Günay Kaya / Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)
4-Mehmet Bayraktutar / Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)
5- Mehmet Emin Esen / Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)
6-Hacı Bayram Tonbul / Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)
7- Levent Uslu / Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

DSC_0039_1

HABER 7 SON DAKİKA